MENU

TARİH:16 Mayıs 2018

SİRKÜLER NO:2018/087


BOSNA HERSEK MENŞELİ BAZI TARIM VE İŞLENMİŞ TARIM ÜRÜNLERİ İTHALATINDA TARİFE KONTENJANI UYGULANMASI USUL VE ESASLARI BELİRLENMİŞTİR.

16.05.2018 günlü Resmi Gazete’de “Bosna ve Hersek Menşeli Bazı Tarım ve İşlenmiş Tarım Ürünleri İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanmasına İlişkin Tebliğ” yayımlanmıştır.

Buna göre; 11/10/2010 tarihli ve 2010/1062 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Bosna ve Hersek Menşeli Bazı Tarım ve İşlenmiş Tarım Ürünleri İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Karar ile 5/3/2018 tarihli ve 2018/11512 sayılı Bosna ve Hersek Menşeli Bazı Tarım Ürünlerinin İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Karar uyarınca, Bosna ve Hersek menşeli bazı tarım ve işlenmiş tarım ürünleri ithalatında uygulanacak tarife kontenjanları düzenlenmiştir.

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğünün, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünün, Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliklerinin, Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi Genel Müdürlüğünün, ilgili tarife kontenjanında tahsisat önceliği bulunmaktadır.

Tarife kontenjanı dağıtımı sırasında talep toplama yöntemi, başvuru sırasına göre eşit oranda tahsis yöntemi, ilk gelen ilk alır yöntemlerinden biri kullanılacaktır.

İlgili Tebliğin tam metni aşağıda ve Sirkülerimiz ekinde yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

Sirkülerin tamamını indirmek için tıklayınız.


Sirküler gönderim listemize kayıt olmak için lütfen formu doldurunuz.