MENU

HAVALİMANLARINDA GEÇİCİ DEPOLAMA HİZMETİ

Geçici Depolama Hizmetleri

İstanbul (AHL, SAW), Ankara, İzmir ve Antalya havalimanlarındaki geçici depolama alanlarında, birçok havayolu şirketine ihracat ve ithalat kargoları için kabul ve elleçleme hizmetleri verilmektedir.

Sektörde birçok ilke imza atan Solmaz'ın Atatürk Havalimanı C Terminali'nde hizmete giren antreposu Türkiye'nin havalimanı gümrüğüne bağlı ilk özel antreposudur. Atatürk Havalimanı antreposunda genel kargo bölümlerinin yanı sıra; son teknoloji güvenlik önlemleri ile korunan değerli kargo kasaları, tehlikeli madde bölümleri, soğuk hava bölümleri ve Atom Enerjisi Kurumu'ndan onaylı radyoaktif kargo bölümleri bulunmaktadır. Türkiye'nin havalimanı gümrüğüne bağlı ilk özel antreposudur ve Lufthansa tarafından "En Güvenli Antrepo" unvanına layık görülmüştür.

Sabiha Gökçen antreposunda Türkiye'nin en güvenli ve korunaklı kasalarında değerli eşya depolama hizmeti verilmekte ve Atom Enerjisi Kurumu'ndan onaylı radyoaktif kargo ve soğuk hava bölümleri bulunmaktadır. Solmaz, bu geçici depolama alanı ile, Avrupa Birliği'nce zorunlu hale getirilen güvenlik ve emniyet standartlarının sağlandığını belgeleyen RA3 sertifikasını alan ilk kurum olmuştur.

İzmir ve Ankara'daki geçici depolama alanlarında da soğuk hava ve değerli eşya depoları bulunmakta, Antalya'da da değerli eşya depolama hizmeti vermektedir.

Havalimanlarında başta Luftansa ve Swissair olmak üzere birçok havayolu şirketine kargo kabul ve elleçleme hizmetleri verilmektedir.

Gelen tüm ihracat kargoları;

  • X-Ray kontrolünden geçirilir.
  • 3 boyutlu kargo analizi ile kargoların ebatları ve ağırlıkları ölçülür.
  • Kargolar barkodlanarak adreslenir ve sisteme kayıtları yapılır.
  • Kargolar paletlenerek uçağa yüklenmek üzere hazır hale getirilir ve uygun alanda depolanır.

İthalat kargolarında ise;

  • Gelen kargolar konşimento numaralarına göre tasnif edilir.
  • Kargoların barkod etiketlerine göre sisteme girişi yapılır.
  • Gözle genel fiziki kontrolleri yapılır.
  • Gümrük işlemleri tamamlanana kadar kargolar uygun alanda depolanır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İhracat İşlemleri Hizmet Tarifesi-2020

Sabiha Gökçen Havalimanı İthalat - Transit İşlemleri Hizmet Tarifesi-2019