MENU

İNOVASYON

 

 

 

 

 

 

 

Solmaz İnovasyon Merkezi, EY, PwC, Deloitte tarafından değerlendirilen Dijital Olgunluk Seviyesi sonuçları ve bunun neticesinde Yönetim Kurulu’nun oluşturduğu Dijital Stratejimize uygun olarak yeniden yapılandırılmıştır.

 

Dijital Stratejimiz

Dijitalizasyon ve teknolojik yeniliklerin Solmaz’da uygulanması ile entegre lojistik hizmet yetkinliğimizi her daim daha hızlı, daha verimli ve anlık izlenebilir hale getirerek sektörde müşterilerimiz için fark yaratmak.

Solmaz Genius; yapay zeka ve derin öğrenme teknolojilerini kullanarak geliştirilen bir gümrük tarifelendirme algoritmasıdır. Ulusal ve uluslararası alanda patent süreci devam eden Solmaz Genius’un hedefi, en hızlı ve güvenli şekilde mevzuata uygun tarife belirleyerek ticareti kolaylaştırmaktır. Solmaz Genius, Solmaz’ın 40 yılda oluşturduğu veri tabanı sayesinde %98,4’lük doğruluk oranı ile tarife belirlemektedir.

Solmaz, 20 yılı aşkın süredir kendi geliştirdiği kurumsal kaynak planlaması yazılımını kullanarak müşterilerine esnek, güvenilir, sağlam ve hızlı hizmet sunmaktadır. Müşterilerinin yazılımları ile gerçekleştirdiği entegrasyon sayesinde iş yükünü azaltarak müşterilerine zaman ve işgücü tasarrufu sağlamaktadır.

Solmaz Smart; Lojistik operasyonlarının hepsini tek bir ekrandan takip imkanı sunan Solmaz Smart ile internet üzerinden her yerden güncel raporlara erişim sağlanmaktadır.

Sistem, en sık ihtiyaç duyulan raporların analizi yapılarak verilere en hızlı ve en kolay şekilde ulaşım ve verilerle özelleştirilmiş raporlar geliştirilebilmesi için tasarlanmıştır. Solmaz – Smart taşımacılık, depolama, gümrük müşavirliği hizmetlerinin yanı sıra finans raporlarını görüntüleme ve tarih aralığı, GTİP ve stok numarası gibi birçok kriterde arama yapma imkanı sunmaktadır.