MENU

OTOMOTİV

Otomotiv sektörü şirketleri (üreticiler, tedarikçiler ve distribütörler) hızla değişen ekonomik koşullara ve pazar dinamiklerine, ellerindeki rekabet avantajını kaybetmemek için çok hızlı bir şekilde cevap vermek zorundadır.

Solmaz, çalışanları ve süreçleri ile müşterilerine:

Otomotiv Sektörü Hizmetlerimiz

Üretim malzemesi lojistiği

Solmaz’ın otomotiv sektörüne dönük hizmetleri, üretimde kullanılan malzemelerin tedarik zincirinde yaşanan zorlukları ortadan kaldırmaya dönüktür.

Depolama ve dağıtım yönetimi

Depolanan ürünlerin ve bilgilerinin doğru ve her an el altında bulunması bizler için önemlidir.

Solmaz olarak hedefimiz sizlere süreçlerinizi kontrol edebileceğiniz bilgileri sağlamak ve sizlerin bu bilgiler ile süreçlerinizi daha etkin yönetmenize destek olmak. Bu sayede de sabit kıymetlere yaptığınız yatırımı azaltarak operasyonlarınızdaki sürekliliği sağlamak ve talepteki değişikliklere göre rahatlıkla aksiyon almanızı sağlamak.

Hazır araç lojistiği

Solmaz, sunduğu tedarik zinciri hizmetleri ile otomotiv sektörünün karşılaştığı karmaşık mevzuat ve detaylı belgelendirme ve raporlama süreçlerine yönelik çözümler sunmaktadır.

Sevkiyat yönetimi ve dağıtım hizmetleri

Araçlar, üretime giren malzemeler ve yedek parçalar için yurtiçi ve uluslararası talep zaman içerisinde farklılıklar gösterir. Talepleri karşılamak etkin, hızlı ve koordineli çözümler ve işlemler gerektirir. Otomotiv sektörü için hava, deniz ve kara yolu taşımacılığı hizmetlerimiz, ve bunların değişik kombinasyonları hizmetlerimizin içindedir

Araç lastik ithalat ve ihracat lojistiği

Lastik endüstrisinin önde gelen üreticileri, ve toptan ithalatçıları / satıcıları ile uzun yıllardır çalışmaktayız. Solmaz, bu sektörde ana üretici, hammadde tedarikçisi, ana ithalatçı ve gerektiğinde ulaştırmadan sorumlu tedarikçiler ile birlikte çalışarak özel çözümler geliştirme konusunda deneyime sahiptir.