MENU

ETİK VE UYUM SİSTEMİMİZ

Solmaz olarak; sunduğumuz hizmetlerin her aşamasında kanun ve düzenlemelere uymanın yanı sıra etik ilkelerimiz ve şeffaflığı destekleyen yaklaşımımızla müşterilerimiz için güvenilir bir iş ortağıyız. Etik anlayışımız “müşteri odaklılık”, “insana ve çevreye saygı” başta olmak üzere tüm şirket değerlerimizi şekillendirmektedir. Teknolojinin hızla gelişirken yıkıcı yenilikleri de beraberinde getirdiği günümüzde; etik ve bütünlük kavramlarının daha güçlü vurgulanması gerektiğine inanıyoruz.

Etik ve uyum konusunda çalışmalarımızı, her seviyede çalışan ve yöneticilerimizden oluşan Etik ve Risk Komitesi ile yürütmekteyiz. Bu konuda geldiğimiz noktayı uzun süredir çeşitli ulusal ve uluslararası kuruluşlarca verilen sertifika ve raporlarla belgelemekte, üyelik ve çalışma gruplarına aktif katılımlar ile devam ettirmekteyiz.

ISO 37001:2016 Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi Sertifikası,

ISO 28000:2007 Tedarik Zincirinde Güvenlik Yönetim Sistemi Sertifikası,

2014 yılında beri TRACE’in denetimi sonucunda hazırladığı yolsuzluk ve rüşvet karşıtı raporlar,

TEİD (Etik ve İtibar Derneği) çalışma gruplarında aktif katkılarımız devam etmektedir.

Solmaz Etik Rehberi

İndirmek için tıklayınız.

Solmaz Etik Haftası

17 Ekim’in Küresel Etik Günü olması sebebiyle Solmaz olarak bu haftayı Etik Haftası olarak kutluyoruz.

2018 yılında,  eğitimlerin yanı sıra çeşitli faaliyetlerle Etik kavramının Solmaz'ın kurumsal kültürünün temel unsurlarından biri olduğunu tüm çalışanlarımızla birlikte vurguladık. Konuyla ilgili videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca Solmaz çalışanlarının Etik kelimesinin kendileri için anlamından bahsettikleri taşınma videomuzu izlemek için tıklayınız.

Etik ihbar hattına eposta göndermek için tıklayınız.