MENU

Date:Sept. 28, 2022

Circular No:2022/171


İSPANYA SONRADAN KONTROL TALEP ADRESİ HAKKINDA

Özet: T.C. Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü’nden alınan yazı ile  dolaşım ve menşe belgelerinin sonradan kontrol talep adreslerine ilişkin olarak İspanya gümrük yetkili makamlarından alınan 13.09.2022 tarihli epostada; ülkelerin yetkili makamlarınca yürütülen sonradan kontrol taleplerinin aşağıda yer alan resmi posta adresine iletilmesi gerektiği bildirilmiştir:

"Departamento de Aduanas e Impuestos Especiales de la Agencia Estatal de

Administración Tributaria

Avenida del Llano Castellano, número 17

28034, Madrid

España"

Bununla birlikte, İspanya yetkili makamları nezdinde yürütülen dolaşım ve menşe belgelerinin sonradan kontrol talepleri İspanya ilgili gümrük idaresi tarafından yapılmakta olup, belgelerin sonradan kontrol sonuçlarının talepte bulunan yetkili gümrük idaresinin talebinde yer alan posta adresine iletilmesi gerektiği ifade edilmiştir.

Ayrıca, söz konusu e-postada, 29.08.2022 tarihli Avrupa Komisyonunun kararı uyarınca, artık yapılacak sonradan kontrol taleplerinin resmi posta adresine gönderilmesi gerektiği belirtilmiş olup, ilgili sonradan kontrol taleplerinin bir örneğinin aşağıda yer alan yetkili e-posta adreslerine de bilgi amaçlı iletilebileceği ifade edilmiştir.

mercedes.calvov@correo.aeat.es

josemanuel.martinez-agullo@correo.aeat.es

mariajesus.cuenca@correo.aeat.es"

Söz konusu yazıya sirkülerimiz ekinde ulaşabilirsiniz

Konuyla ilgili soru ve sorunlarınızda, aşağıda bilgileri bulunan görevlilerle iletişime geçebilirsiniz. İşlerinizde kolaylıklar ve sağlıklı günler dileriz.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Click here to download the full circular


Please fill the form below to subscribe to our “circular updates”