MENU

Solmaz Akademi

 

“Solmaz olarak Tedarik Zinciri Yönetimi’nin her bir halkasında teorik bilgimizi 43 yıllık uygulama tecrübemiz ile birleştirerek müşterilerimize entegre lojistik çözümler sunuyoruz. Müşterilerimizin başarmak istediklerini anlayarak, süreç analizinde karşılaşabileceğimiz riskleri belirlemek ve bu doğrultuda operasyonu kurgulamak bizim için hep öncelikli oldu. Türkiye’nin lojistik sektöründe ve küresel ticarette güvenilir bir oyuncu olması, ticaretin kolaylaştırılması ve aynı zamanda etik ve uyum kuralları içerisinde gerçekleştirilmesi için çalışmalarımıza her zamanki çizgimizde büyük bir hevesle devam ediyoruz.

 

2014 yılında YYS sahibi olmaya hak kazandığımızdan beri müşterilerimize de bu konuda danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Başvuru aşaması ve sonrasında izlenilmesi gereken adımlar ve eğitimler; uygulanması gereken denetimler ve raporlar.”

 

 

Günümüz Dünya ticaretinde Güvenlik ve Hız konuları şirketlerin maliyetlerini doğrudan etkileyen en önemli iki faktör olarak ortaya çıkıyor. Rekabetin giderek artması ve lojistik sektöründeki hızlı gelişim de düşünüldüğünde, yaşanan ya da yaşanabilecek olası problemleri bertaraf etmek ancak sürekli gelişim ve öğrenme, yenilenen mevzuatı düzenli takip etme ve şirket çalışanlarının bilgilerini güncellemeleriyle mümkün. 

Solmaz Akademi, bu misyonla 2016 yılının Mart ayında kapılarını ilk kez değerli katılımcılarına açtı. Lojistik sektörünün alt hizmet dalları olan Gümrük, Dış Ticaret, Taşımacılık ve Depolama konularında ilk eğitimlerini tamamladı. Sektörün eğitim ve güncel bilgi ihtiyacını teorik ve hayatından içinden örneklerle karşılamak amacıyla, konusunda uzman yöneticileriyle birlikte, doğrudan Gümrükle ilgili sorumluluğu olmamakla birlikte yürüttükleri operasyonlar açısından bilgi sahibi olması gereken yöneticiler ve operasyon personellerini, gündelik hayatta karşılaşabilecekleri vakalara hazırlıyor, mevzuat bilgilerini ve farkındalıklarını artırıyor. 

Solmaz Akademi’nin verdiği tüm eğitimler ile ilgili detaylı bilgi almak için Web sitemizi (www.solmazakademi.com) inceleyebilirsiniz.