MENU

TEDARİK ZİNCİRİ

Katma Değerli Hizmetler

Solmaz serbest depoları ve antrepolarında müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda katma değerli hizmetler sunmaktadır:

Lojistik Depo Hizmetleri / Depo Yönetimi

Solmaz'ın İstanbul, Kocaeli, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin’deki depolarında, toplam 150.000 metrekare alanda serbest ve gümrüklü depolama hizmeti sunulmaktadır.

Tüm depolarda ürün kabul, adresleme, toplama ve yükleme RF terminalleriyle yapılmakta ve ürünler depo yönetim sistemi ile izlenebilmektedir.

Depoların tamamı raflı ve adresli stoklama düzenine göre tasarlanmış olup tüm ekipmanlar mevcuttur. Müşterilerin ve projelerin gerekliliklerine göre farklı raf çözümleri uygulanmaktadır.

Solmaz tecrübeli personeli, ekipman yatırımı ve bilgi işlem teknolojileri altyapısı ile birçok ulusal ve uluslararası firmaya hizmet vermektedir.

Depolarda verilen hizmetler;

Solmaz’a özel geliştirilen depo yönetim sistemi ile anahtar performans göstergeleri izlenmekte ve müşterilere düzenli raporlar ile bilgi verilmektedir.

Tüm depolarda 7/24 güvenlik, uluslararası standartlarda yangın önlemleri ve tüm risklere karşı sigorta uygulamaları mevcuttur.

Antrepo Hizmetleri /Antrepo Yönetimi

Solmaz Halkalı, Ambarlı, Atatürk Havalimanı, Ankara, İzmir ve Mersin Gümrük İdarelerine bağlı antrepolarında tüm ithalat ve transit ürünlerinize hizmet vermektedir.

Depo yönetim sistemi ile tüm ürünler izlenmekte ve stok yönetimi hizmeti verilmektedir.

Müşteri talepleri doğrultusunda antrepolarda tüm katma değerli hizmetler sunulmaktadır.

Havalimanlarında Geçici Depolama Hizmeti

Sektörde birçok ilke imza atan Solmaz’ın Atatürk Havalimanı C Terminali’nde hizmete giren antreposu Türkiye’nin havalimanı gümrüğüne bağlı ilk özel antreposudur. Solmaz İstanbul’dan sonra Ankara, İzmir ve Antalya havalimanlarında da geçici depolama hizmeti sunmaya başlamıştır.

Havalimanlarında başta Luftansa ve Swissair olmak üzere birçok havayolu şirketine kargo kabul ve elleçleme hizmetleri verilmektedir.

Solmaz’ın Atatürk Havalimanı antreposu Lufthansa tarafından “En Güvenli Antrepo” unvanına layık görülmüştür.

Sabiha Gökçen Havalimanı İhracat İşlemleri Hizmet Tarifesi-2017 için tıklayınız

Sabiha Gökçen Havalimanı İthalat - Transit İşlemleri Hizmet Tarifesi-2017 için tıklayınız

Değerli Eşya Depolama

Solmaz, Atatürk Havalimanı antreposunda bulunan Türkiye’nin en güvenli ve korunaklı kasalarında değerli eşya depolama hizmeti vermektedir.

LLP (Lider Lojistik Sağlayıcı)

Günümüzde müşterilerin artan ihtiyaçları ve kapsamlı gereksinimlerine cevap verebilmek için lojistiğin tüm süreçlerine değer katma gereksinimi doğmuştur. Solmaz sahip olduğu teknoloji, yatırımları, kaynakları ve yetenekleriyle müşterilerine özel entegre lojistik hizmet çözümleri sunmaktadır.

Solmaz; grup bünyesinde bulunan ve lojistiğin tüm alanlarında hizmet veren şirketleri ile müşterilerinin ihtiyaç duyduğu hizmetlerin tamamını tek merkezden yönetebilmektedir. Solmaz bu yaklaşımı ile müşterilerine maliyet ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Havalimanı Kargo Operasyonları

Havalimanlarında geçici depolama alanlarımızda havayolu şirketlerine ihracat ve ithalat kargoları için hizmet verilmektedir. Atatürk Havalimanı antrepomuzda genel kargo bölümlerinin yanı sıra; son teknoloji güvenlik önlemleri ile korunan değerli kargo kasaları, tehlikeli madde bölümleri, soğuk hava bölümleri ve Atom Enerjisi Kurumu’ndan onaylı radyoaktif kargo bölümleri bulunmaktadır.

Gelen tüm ihracat kargoları;

İthalat kargolarında ise;