MENU

TEKNOLOJİ

Solmaz, değişen pazar şartlarında elektronik ticaretin önemini önceden görmüş ve büyük bütçelerle kendisini hızla gelişen rekabet ortamına hazırlayacak B2B projeleriyle yatırımlarını tamamlamıştır. Geliştirilen projeler sayesinde işlemler hızlanmakta, maliyetler düşmekte ve aracısız iletişim kurulduğundan tüm işlemler hatasız olarak tamamlanmaktadır.

Hizmet sunduğumuz firmalar İnteraktif Gümrükçülük uygulaması ile sipariş/iş emri verebilmekte, düşüm gerektiren evraklarının takibini yapabilmekte, emirlerinin süreçlerini çok detaylı bir şekilde izleyebilmekte, 5 yıl süreyle saklanan elektronik arşivlerine ulaşabilmektedirler.

Türk Gümrük Sistemi ile kelime bazında arama yapılarak eşyanın tarifesine, vergi oranlarına ve ilgili mevzuatlara anında ulaşma imkanı sunulmaktadır.

Tam Entegre Lojistik Projemiz TÜBİTAK-TİDEB ve TTGV tarafından lojistik sektöründe desteklenen ilk ve ve tek projedir. Solmaz bu sayede Türkiye’nin lojistik üs olma projesine dünya çapında rekabet edebilir bir sistemle katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Özel B2B projeleri ile halen kullanılan basılı belge, faks ve telefon ile yapılan işlemler elektronik ortama taşınmaktadır. Böylece veri kaynağından alınmakta, veri giriş tekrarları önlenmekte, insan hataları en aza inmekte, zaman ve iş gücü kazancı sağlanmaktadır.